Selkar.pl – czy warto robić tu zakupy?

selkar

[kkstarratings]Selkar jest znaną w całej Polsce księgarnią internetową, która swoją działalność rozpoczęła 7 października 2004 roku. I chociaż właściciele firmy twierdzą, że początki na rynku księgarskim nie były łatwe, top stopniowo przez kolejne lata przedsiębiorstwo osiągało zadowalający wzrost.

Selkar zdobył przez lata swojej działalności wiele nagród związanych ze swoją działalnością. Był to między innymi Laur Klienta w kategorii odkrycie roku w 2010 r. oraz czołowe pozycje wśród portali porównujących ceny w sklepach internetowych całej Polski.

Poza tym właściciele mogą pochwalić się w tym momencie ponad 300 tys. zrealizowanych zamówień oraz jedną z większych bazy publikacji, która w chwili obecnej wynosi ponad 70 tys. tytułów. Księgarnia w swojej ofercie ma: audiobooki, encyklopedie, książki kulinarne, historyczne, naukowe, publicystyczne, obcojęzyczne i religijne.

Poza tym sklep w asortymencie ma podręczniki, poradniki, komiksy i wiele innych. Istnieje możliwość zakupu produktu w przedsprzedaży. Firma poza działalnością on-line prowadzi także księgarnię tradycyjną, która znajduje się na Dworcu PKP w Białymstoku. Więcej na jej temat przeczytać można na oficjalnej stronie księgarni, czyli u źródła.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Selkar - opinie klientów:

 1. Ostrzegam przed zakupami w księgarni selkar.pl. Nie sprawdzałam aktualnych opinii o tym sklepie, ponieważ był to mój kolejny zakup i miałam zaufanie do sprzedawcy – niestety, zostało ono nadwyrężone i zniechęciło do zakupów internetowych w przyszłości. 24 kwietnia 2013 dokonałam zamówienia i płatności przelewem, otrzymałam maile potwierdzające zamówienie oraz płatność. Minął czas realizacji zamówienia, a ja nie otrzymałam ani towaru, ani żadnej informacji
  Po kilkunastu próbach udało mi się dodzwonić do sklepu – dowiedziałam się, że jest problem z jedną z zamówionych przeze mnie pozycji, wyznaczono nowy termin wysyłki. Minęło kolejnych kilka dni – w tym czasie nikt ze sklepu się ze mną nie kontaktował – wysłałam maila z zapytaniem o stan mojego zamówienia. Odpowiedź była zaskakująca – tym razem okazało się, że nie ma jeszcze żadnej z zamówionych przeze mnie pozycji. W międzyczasie zapoznałam się z wieloma negatywnymi opiniami internautów, w tym na serwisach CENEO i OPINEO – byłam coraz bardziej zaniepokojona, że wielu klientów jest w podobnej sytuacji – brak towaru, brak kontaktu ze sklepem, brak zwrotu pieniędzy. Ostatecznie zażądałam określenia terminu realizacji mojego zamówienia, a po kolejnym enigmatycznym mailu ze sklepu, który nie zawierał żadnych konkretów w dniu 15 maja 2013 roku anulowałam zamówienie, co zostało potwierdzone mailem z selkar.pl. 3 czerwca 2013 – upomniałam się o zwrot pieniędzy i czekam, ponieważ nie otrzymałam jeszcze ani zwrotu, ani żadnej wiadomości z wyjaśnieniem – tym razem sklep w ogóle nie odpowiada na maila.

  Odpowiedz
 2. Uwaga na ten sklep. Zamowionego towaru nie mieli, o czym dowiedziałam się oczekując ponad tydzień na realizację zamówienia. Problem ze zwrotem pieniędzy, miały wpłynąc na konto w ciągu 14 dni, ale po tym czasie zwrotu nie dokonali. Zgłaszam oszustwo na policję, przestrzegam innych przed zakupami w tym sklepie.

  Odpowiedz
 3. Robienie zakupów w sklepie Selkar to jakaś masakra. Ze względu na obiecywane na stronie 3-5 dni realizacji zamówienia zdecydowałam się kupić u nich książki. Zrobiłam przelew a po tygodniu otrzymałam wiadomość, że nie ma książek. Poczekałam jeszcze miesiąc, po czym anulowałam zamówienie. Zwrot pieniędzy w teorii trwa do 14 dni. Minęły 3 tygodni, a zwrotu nadal nie ma na koncie. czytając opinie internautów mam obawy, że sklaep ma problem z płynnością finansową i boję się, że moich pieniędzy już razcej nie zobaczę.
  Polecam omijać szerokim łukiem!!!!

  Odpowiedz
 4. Moja sytuacja jest podobna, jak ta opisana przez klientów piszących wcześniejsze opnie. Już ponad miesiąc czekam na zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamówienie.

  Odpowiedz
  • Dzisiaj otrzymałam książki po prawie 2 miesiącach oczekiwania. Prośby i miłe maile nic nie dały, dopiero zagrożenie zawiadomieniem podejrzenia popełnienia przestępstwa internetowego podziałało. W oficjalnym piśmie do księgarni wyznaczyłam termin, w którym złożę zawiadomienie, jeżeli nie otrzymam książek lub zwrotu pieniędzy – tym razem dotrzymali terminu. Nigdy więcej nie kupię u nich niczego.

   Odpowiedz
 5. Proszę nie kupować w tej pseudo księgarni. Pod koniec kwietnia zamówiłem książkę wpłacając kwotę od razu na konto księgarni. Po 5 dniach otrzymałem informację, że książki nie ma na stanie i należy poczekać parę dni. Następnie po zbyt długim czasie oczekiwania anulowałem zamówienie 20 maja żądając zwrotu pieniędzy. Po dwukrotnym przypominaniu się nadal nie otrzymałem wpłaty na konto. Jedyne co otrzymałem, to zapewnienie o ponagleniu księgowości dwa tygodnie temu. NIE POLECAM!

  Odpowiedz
 6. Witam,

  Szczerze nie polecam zakupów w Selkarze. Książki zostały zamówione pod koniec kwietnia, pieniądze od razu przelane. Po paru dniach gdy książki nie dotarły zadzwoniłam i okazało się, że nie maja ich na stanie i dostałam informację, że będzie małe opóźnienie. Z zamówionych czterech książek dostałam dwie po miesiącu!!! za pozostałe dwie miałam dostać zwrot pieniędzy, który jeszcze nie nastąpił, chociaż od złożenia zamówienia minęły prawie dwa miesiące!!!Gorąco nie polecam!!!!I z całą pewnością nigdy więcej nic u nich nie kupię!!!

  Odpowiedz
 7. Ostrzeżenie przed księgarnią Selkar! Od blisko miesiąca czekam na zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamówienie, najpierw był miesiąa czekania na realizacje zamóienia, w końcu zrezygnowałem. Brak kontaktu, na e-mail nie odpisują, telefonu nie odbierają.

  Zastanawiający jest fakt, że strona internetowa jest aktywna, ksiązki, które chciałęm kupić są dostępne w ciagu 2-3 dni. Mało tego, stroan wyświetla, że klienci kupowali obie zamówione przeze mnie pozycje razem!!!

  Ja kieruję sprawę na drogę prawną.

  Odpowiedz
 8. Ostrzegam !!!

  nie zamawiajcie

  nie chcą oddać pieniędzy, nie odbierają telefonów, lekceważą, żałuję że przed zakupem nie poczytałam opinii na temat tej pseudo księgarni

  Odpowiedz
 9. Nie kupujcie w księgarni SELKAR. Tak jak wiele innych osób, bezskutecznie czekam na zwrot pieniędzy za zakup zrobiony 16 kwietnia – wpierw przeciągali sprawę tłumacząc się, że nie mają towaru (który wg strony był na stanie gdy kupowałam), potem gdy już anulowałam zamówienie, od połowy maja przelewają mi pieniądze za (nawet jeśli wg ich regulaminu miałabym czekać 2 tygodnie to już minęło wiele więcej czasu). Na początku się odzywali, teraz nie odpisują na moje maile.

  NIE POLECAM !!!! Nie warto tracić czasu i pieniędzy na tak niesolidną firmę.

  Odpowiedz
 10. Żałuję jak już ktoś wspomniał, że nie czytałem opinii wcześniej. Odesłałem paczkę, na którą czekałem 2 tygodnie – dopiero po interwencji dowiedziałem się, że któraś z pozycji jest domawiana. Po zwrocie ksiązek dostałem info, że zwrócone zostaną środki – czekam 3,5 tygodnia – mimo wielokrotnych monitów mailowo, bo oczywiście telefonów tam nikt nie odbiera. Dramat. a zamówienie złożyłem duże. Dla czystości sumienia mam zamiar wszcząć drogę prawną. Może innym ścieżkę przetrę. To jest skandal.

  Odpowiedz
  • mam ten sam problem zamówienie złożyłam 9.10 te same tłumaczenia brak jednej pozycji anulacja zamówienia i cisza zero zwrotu kasy przez kilka lat zamawiałam w tej księgarni i byłam b. zadowolona a w tym roku taka niespodzianka zdecydowałam się w tym tygodniu składam doniesienie na policji niech już przestaną naciągać innych

   Odpowiedz
 11. ja także czekam na zwrot pieniędzy juz 4 tygodnie.czekałam miesiąc czasu na ksiązke która zamówiłam i się nie doczekałam,po czym zrezygnowałam z zamówienia i teraz czekam na zwrot pieniądzy i jestem ciekawa czy sie doczekam.Tel nikt nie odbiera w mailach zawsze piszą to samo,że przepraszają za opóźnienie.Ale ile można czekać!!!!

  Odpowiedz
  • I ja się nacięłam. Nie sprawdzałam opinii, bo zamówienia robiłam do tej pory kilka razy, ale ten był na pewno ostatni! Wysłałam zamówienie 22 sierpnia 2013 i po kilku dniach też okazało się, że nie ma dwóch pozycji, później następnych. Anulowałam zamówienie i do dnia dzisiejszego nie dostałam zwrotu wpłaconych pieniędzy, to 224 zł. Dziś dzwoniłam po raz kolejny, bo na maile nie odpowiadają, a telefony jeszcze odbierają. OSTRZEGAM! ZASTANÓW SIĘ ZANIM ZROBISZ TAM ZAKUPY! Czy ktoś wszedł na drogę sądową? Jak to się odbywa?

   Odpowiedz

Oficjalna strona sklepu Selkar.pl

Dodaj komentarz