Vordon – marka słynąca z produkcji wysokiej jakości nawigacji. Sprawdzamy jak jest naprawdę! Wasze opinie

Elektroniczne urządzenia samochodowe, nowoczesny sprzęt użytkowany w naszych domach, a do tego różnego rodzaju elektronarzędzia to produkty, z których korzystamy dzisiaj bardzo często.

Ich wybór jest oczywiście na rynku ogromny, ale my postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się marce Vordon, która słynie w Polsce przede wszystkim ze sprzedaży samochodowych nawigacji.

Co znajduje się w ofercie firmy, jakim cieszy się zaufaniem na rynku i czy warto w ogóle zainteresować się tą firmą? Czas to sprawdzić dokładnie.

Kilka słów o nawigacji oferowanej przez Vordon

Asortyment sklepu. Źródło: https://vordon.pl

O marce Vordon z pewnością słyszało wielu użytkowników samochodów, gdyż na chwilę obecną znajduje się ona w gronie trzech największych dostawców tych systemów na terenie naszego kraju. Historia polskiej firmy zaczyna się w roku 2010, kiedy to pojawiła się pierwsza jej siedziba na terenie Warszawy.

Firma zajmuje się przede wszystkim nawigacjami samochodowymi, ale ma w swojej ofercie również wiele innych elektronicznych urządzeń do samochodów, nieco sprzętu RTV oraz elektroniczne urządzenia wykorzystywane w warsztatach. Głównym obszarem działania jest jednak rynek nawigacji, czego najlepszym dowodem jest rozpoczęcie w roku 2016 współpracy z marką TomTom, również doskonale znaną.

Firma nie tylko sprzedaje, ale także samodzielnie projektuje oraz produkuje urządzenia nawigacyjne w wielu różnych wersjach, które można dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Również zajmuje się ona samodzielnym serwisowaniem urządzeń, a i od pewnego czasu poszerzyła swoją działalność o kraje Europy Wschodniej oraz Środkowej.

Oferta – dostępne modele nawigacji

Ponieważ zapotrzebowanie na systemy nawigacji samochodowej jest dzisiaj ogromne, to firma dość dynamicznie aktualizuje swoją ofertę, dostarczając coraz to nowocześniejsze i funkcjonalne rozwiązania, co zresztą sama gwarantuje. Pośród dostępnych aktualnie modeli, mamy między innymi:

 • niewielkie nawigacje z ekranami 4,5” lub 5” w plastikowych bądź w aluminiowych, bardziej prestiżowych obudowach;
 • nawigacje z wyższej półki, wyposażone w ekrany o przekątnej 7” z wysokiej jakości obudową;
 • urządzenia o konstrukcjach wodoodpornych, przede wszystkim dla motocyklistów;
 • nawigacje wyposażone w dożywotnie licencje na mapy oraz funkcje dodatkowe, takie jak transmitery FM;

Patrząc na ofertę wyraźnie widać, że firma ma ogromne doświadczenie na rynku i przede wszystkim stara się sprostać oczekiwaniom wszystkich swoich klientów, nie tylko pod kątem ceny, ale także funkcjonalności, wielkości urządzeń czy solidności ich wykonania.

Opinie?

Nawigacje. Źródło: https://vordon.pl

Wspominaliśmy już o tym, że firma znajduje się obecnie w pierwszej trójce najpopularniejszych w Polsce producentów i sprzedawców nawigacji samochodowej. Jej urządzenia faktycznie znajdziemy w wielu samochodach, a i sama firma informuje na swoich stronach o stosowaniu najlepszych technologii oraz o wykorzystywaniu w procesie produkcji wysokiej jakości materiałów, jak i podzespołów elektronicznych.

Aby jednak maksymalnie upewnić się, czy oferta firmy faktycznie jest taka atrakcyjna, postanowiliśmy przejrzeć nieco komentarzy napisanych przez osoby, które zdecydowały się na zakup nawigacji i regularnie z niej korzystają. Czego się z nich dowiedzieliśmy?

Przede wszystkim potwierdza się bardzo wysoka jakość wykonania urządzeń, również tych z niższej półki cenowej. Klienci jednak chwalą sobie prostotę obsługi nawigacji samochodowej oraz łatwość jej aktualizacji czy konfigurowania pod konkretne potrzeby. Sporo opinii dotyczy również poziomu cen, który według większości osób jest naprawdę atrakcyjny.

Udało nam się dodatkowo potwierdzić niską awaryjność urządzeń nawigacyjnych, jak i sprawny oraz profesjonalny serwis oferowany przez firmę w sytuacji, gdy jednak stanie się coś złego. To bardzo ważne informacje, które w zasadzie stanowią uzasadnienie tego, dlaczego firma znajduje się tak wysoko w rankingach.

Ceny i promocje

Multimedia

Pisaliśmy o tym, że klienci chwalą firmę za przystępne ceny, prawda? Sprawdźmy więc, jak faktycznie prezentują się oferty cenowe, wybierając kilka ciekawych urządzeń z oferty. Chcecie wiedzie, ile będzie trzeba za nie zapłacić?

 • najprostsza, podstawowa nawigacja samochodowa Vordon z ekranem 4,5” jest do kupienia już za 179,99zł;
 • urządzenie z wyższej półki, nawigacja z ekranem 7” i aluminiową obudową to wydatek około 350 zł;
 • najwyższej klasy sprzęt, pełny funkcji dodatkowych, z ekranem 8” i dożywotnimi mapami kosztuje około 450 zł;
 • również około 450 zł zapłacimy za wodoszczelną nawigację dedykowaną motocyklistom.

Część z podanych przez nas cen dotyczy aktualnie organizowanych promocji, ale tak naprawdę w ofercie firmy zawsze można znaleźć urządzenia, które są na wyprzedażach, dostępne w dużo niższej cenie. Naszym zdaniem to spora zaleta tej firmy.

Gdzie i czy warto kupić?

Urządzenia nawigacji samochodowej tej marki możemy bez większych problemów zamawiać w różnych sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz dedykowanym samochodom, ale naszym zdaniem najwygodniej i najbezpieczniej zamawiać w oficjalnym sklepie producenta. Jest on dostępny na stronie vordon.pl i to właśnie tam często można znaleźć wiele interesujących promocji.

Duże doświadczenie marki na rynku, oraz wiele pozytywnych komentarzy naszym zdaniem są najlepszą zachętą do skorzystania z urządzeń tego właśnie producenta. Oczywiście do niczego nie zachęcamy, ale warto porównać sprzęt tej firmy z innymi urządzeniami na rynku, jeśli aktualnie szukamy nawigacji dla siebie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nawigacja Vordon - opinie z forum:

 1. Jak jest z czytelnością ekranów nawigacji z tych podstawowych, najtańszych modeli? Czy jasność ekranu oraz ich jakość nie utrudnia korzystania z nawigacji w czasie bardzo słonecznych dni? Może macie takie urządzenia i możecie coś o nich powiedzieć.

  Odpowiedz
 2. wiecie czy na necie są gdzieś testy tych nawigacji wodoodpornych? Szukam czegoś sensownego na motor i skłaniam się ku tej marce głównie z racji ceny, no bezkonkurencyjnie się to prezentuje, ale jak faktycznie z tą wodoodpornością?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz