Co w prezencie dla mamy i taty?

O rodzicach trzeba pamiętać cały rok, ale szczególnie, kiedy już mamy własne dzieci na głowie, pracę rodzinę i milion innych spraw i zdarza się nam pewnie zapomnieć, że kiedyś to oni właśnie nad nami czuwali i to, jak teraz żyjemy jest w dużej mierze właśnie ich zasługą – cóż – bez nich przecież nas by nie było. Są takie dwa dni w roku, które przypominają nam o ważności roli rodzica w naszym życiu – 26 maja czyli Dzień Matki oraz 23 czerwca czyli Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich i nie zapomnijmy o życzeniach! Warto też wpaść do mamy czy taty i podarować im coś wyjątkowego. Nie macie pomysłu na prezent? Oto kilka naszych propozycji!

 1. Książki – numer jeden wszystkich prezentów, nie tylko dla rodziców – dla wszystkich i to w dodatku na każdą kieszeń, oczywiście zakładając, że dana osoba lubi czytać… Ale nawet jeżeli nie ma tego w zwyczaju to chyba warto ją zachęcić jakiś pięknie oprawionym i wciągającym prezentem, prawda?
 2. Bon podarunkowy – uniwersalny – dla mamy można zakupić bon do jej lubionej drogerii lub perfumerii czy sklepu odzieżowego, dla taty może wędkarski albo modelarski? Nawet jeżeli dany sklep nie ma bonów prezentowych (czy kart podarunkowych) w swojej ofercie, to warto zapytać, czy czegoś takiego by nie przygotował – raczej nie powinno być przeszkód, a my unikniemy nietrafionego prezentu.
 3. Kupon na zabieg lub masaż – idealne dla mamy, choć dla taty także – nasi rodzice najczęściej już mają swoje lata, więc z chęcią skorzystają z różnych zabiegów – możemy poszukać jakiegoś centrum oferującego takie zabiegi w okolicy i sprawdzić ofertę. Istnieją także firmy, które pośredniczą w zakupie tego rodzaju prezentów.
 4. Karnet na basen – coś dla aktywnych! I to w każdy wieku – dobra opcja zarówno na Dzień Matki jak i na Dzień Ojca. Do tego oczywiście dobrze by było, żeby choć raz wybrać się z naszymi rodzicami wspólnie na basen.
 5. Wyjazd na weekend – domek w górach albo spokój nad jeziorem czy morzem? Może zabierzemy gdzieś rodziców z okazji ich święta? Prawda jest taka, że najbardziej docenią i będą szczęśliwi z tego, że poświęcimy im swój czas – a nam też dobrze zrobi odpoczynek od miasta.
 6. Domowy gadżet – niedrogi i chociaż względnie przydatny. Piękny koc na długie wieczory, a może stylowa lampa, wygodne małe radyjko do sypialni – najpierw jednak zorientujmy się czego naszej mamie czy tacie teraz potrzeba, by prezent nie trafił do szafy lub w kąt.
 7. Kosmetyki i suplementy – w pewnym wieku jednak nieodzowne – często produkty wysokiej jakości mają równie wysoką cenę, więc nasi rodzice sami sobie ich nie kupią. Dzień Matki i Ojca to bardzo dobra okazja na taki prozdrowotny prezent.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

 1. Mamie zawsze było mi łatwo kupić prezent, ale na Dzień Ojca zawsze był problem! Ostatecznie kupowałam tacie piwo i gazetę motoryzacyjną albo jakiś gadżecie/płyn do auta 😛

  Odpowiedz
 2. Ja jestem za książkami – no o ile nasi rodzice czytają. Książka jest zresztą zawsze najlepszym prezentem dla każdego.

  Odpowiedz
 3. Fajnym pomysłem jest moim zdaniem wspólny wyjazd – tu nie chodzi przecież tylko o jakąś materialną rzecz ale o czas, który poświęcamy naszym rodzicom. Jeżeli wyfrunęliśmy już dawno z domu i mamy własne rodziny, to jest to szczególnie cenne, bo przecież nie widujemy się z mamą czy tatą na co dzień.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz